Goat Secondary Antibodies
Secondary antibodies where goat is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Quantity
- (19)
- (61)
- (12)
- (2)
- (85)
- (1)
- (793)
- (285)
- (5)
- (1,355)
- (818)
- (181)
- (349)
- (11)
- (21)
- (2)
- (7)
- (51)
- (17)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (136)
- (457)
- (4)
- (2)
- (1)
- (21)
- (11)
- (1)
- (2)
- (3)
- (145)
- (14)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (7)
- (29)
- (28)
- (2)
- (3)
- (6)
- (65)
- (294)
- (1)
- (1)
- (2)
Conjugate
- (2)
- (189)
- (6)
- (3)
- (11)
- (4)
- (2)
- (96)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (15)
- (67)
- (20)
- (24)
- (1)
- (13)
- (4)
- (81)
- (4)
- (10)
- (3)
- (2)
- (6)
- (8)
- (49)
- (21)
- (9)
- (33)
- (12)
- (9)
- (299)
- (1)
- (424)
- (3)
- (4)
- (4)
- (3)
- (18)
- (16)
- (2)
- (139)
- (112)
- (121)
- (126)
- (123)
- (16)
- (2)
- (125)
- (119)
- (105)
- (23)
- (2)
- (391)
- (41)
- (4)
- (532)
- (12)
- (150)
- (38)
- (38)
- (150)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (201)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (5)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (164)
- (1)
- (14)
- (2)
- (3)
- (2)
- (4)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (76)
- (1)
- (1)
- (1)
- (105)
- (2)
- (6)
- (80)
- (116)
- (4)
- (639)
- (2)
- (11)
- (1)
- (2)
Host Species
- (5,327)
- (2)
- (3)
Classification
- (7)
- (23)
- (5,088)
- (72)
- (4)
- (134)
Target Species
- (18)
- (14)
- (15)
- (17)
- (15)
- (50)
- (133)
- (205)
- (17)
- (25)
- (119)
- (140)
- (26)
- (1)
- (2)
- (25)
- (124)
- (85)
- (1)
- (1,250)
- (30)
- (47)
- (1,539)
- (126)
- (703)
- (610)
- (7)
- (1)
- (6)
- (1)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
2,656
–
2,670
of
25,065
results
IgG (H+L) Goat anti-Chicken, Phycoerythrin, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Equine IgG (H+L) Secondary Antibody [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Equine |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry/Immunofluorescence,Immunohistochemistry (Paraffin) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG |
| Antigen | IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Immunogen affinity purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Polyclonal |
| Immunogen | This Goat anti-Equine IgG (H+L) Secondary Antibody was developed against equine IgG. |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Rat IgM Heavy Chain Secondary Antibody, Allophycocyanin, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Human IgM Heavy Chain Secondary Antibody, PerCP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
Goat anti-Human IgG F(ab')2 Secondary Antibody, PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | FITC |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Antigen | Human IgG F(ab')2 |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | FITC |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Mouse IgG Fc Secondary Antibody, Janelia Fluor 549, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Glycerol (1:1) may be added for added stability. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,In Situ Hybridization (ISH),Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (Heavy chain) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 20mg/mL sucrose and 0.08% sodium azide; pH 7.8 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG, IgM (H+L) Secondary Antibody, AP
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | Western Blot |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.6 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG, IgM (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | TBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 8 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Rhodamine
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Rhodamine |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Human IgA (Heavy chain) Secondary Antibody, HRP
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | HRP |
| Applications | Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.8 mg/mL |
| Antigen | Human IgA (Heavy chain) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 15mg/mL BSA and no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, AP
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | Western Blot |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.6 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | TBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 8 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Goat anti-Human IgD Heavy Chain Secondary Antibody, DyLight 650, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Goat Polyclonal Antibody